فیلتر


کابل جوش

جدیدترین هاپربازدیدترین هامحبوب‌‌ترینپرفروش‌ترینارزان‌ترینگران‌ترین
تعداد نمایش 122448

فروش آنلاین کابل جوش نسوز تمام مس خالص افشان : اردستان _جوشکاب یزد _ پارس _ اماجوش _ مسین _ پارسیان و تحویل فوری با متراژ مختلف با ضمانت قیمت و کیفیت سایز مختلف

 

راهنمای خرید 

کابل در صنعت جوشکاری اساسی ترین وسیله مورد استفاده جوشکاران به شمار می آید. که هر چقدر با کیفیت باشد مقاومت آن بیشتر شده و توان دستگاه جوش به خوبی منتقل می شود از به هم تابیده شدن چندین سیم (هادی جریان الکتریکی)، یک کابل جوش کاری تشکیل می شود. این سیم ها داخل روکش عایقی از جنس های مختلف قرار گرفته اند. آلیاژهای کابل و یا به اصطلاح هادی آن ها معمولاً از جنس مس و ... است. لازم به ذکر است که مس قابلیت رسانایی بسیار بیشتری نسبت به سایر فلزات دارد. 

 می توان گفت مهم ترین بخش هر کابلی اندازه مس آن است. کابل از یک یا چند رشته رسانا همچون مس ساخته شده است که درست در مرکز کابل قرار گرفته است. این بخش وظیفه انتقال جریان را برعهده دارد. در کابل جوشکاری مس آن به شکل افشان است 

عایق کابل حوش : عایق کابل بر روی رشته کشیده می شود و از نشت جریان یا امپر دستگاه جوشکاری الکتریکی جلوگیری می کند. این عایق از جنس مواد لاستیکی، کاغذهای روغنی، پی وی سی، PET و ... است.

نشان استاندارد اصولا هر کابلی که دارای این نشان است بهترین است کابل براساس استانداردهای روز ساخته می شوند و باید مسائل کیفی در ساختار آن ها لحاظ شود. برای شناسایی و معرفی کابل ها از حروف انگلیسی استفاده می شود که این حروف طبق استاندارد VDE آلمان مطرح می شوند. 

 کابل مرغوب

1.سطح بیرونی کابل باید صاف باشد و برآمدگی با فرورفتگی نداشته باشد.

2.قطر مس آن و وزن زیاد نشان دهنده کیفیت بالای آن است.

3.گاهی برخی از تولیدکنندگان از وزن مس کم می کنند و قطر و وزن عایق را افزایش می دهند.

4.کابلی استاندارد است که هادی در مرکز عایق قرار گرفته باشد.

5.ضخامت غلاف باید در تمامی قسمت های کابل برابر باشد و اصطلاحاً کابل سنتر باشد.

6.عایق کابل مرغوب باید به آسانی و به صورت کشسانی از روی مس جدا شود.

کاربرد کابل جوشکاری

از کاربردهای این ابزار می توان به استفاده در صنایع خودروسازی، کشتی سازی، حمل و نقل اشاره کرد. کیفیت بالای این محصول که در بازار عموما به آن کابل جوش می گویند، به مصرف بهینه برق، ایمنی عمر و دوام بالا کمک می کند.