فیلتر


علف تراش

جدیدترین هاپربازدیدترین هامحبوب‌‌ترینپرفروش‌ترینارزان‌ترینگران‌ترین
تعداد نمایش 122448

راهنمای کامل خرید انواع دستگاه علف زن :

علف تراش وسیله ای پرقدرت و سریع برای از بین بردن علف هرز باغ ها و برداشت محصولات مختلف کشاورزی است که با استفاده از انرژی برق یا سوخت بنزین جهت تراشیدن یا از بین بردن علف های هرز باغچه یا زمین های کشاورزی همچنین چیدن و درو کردن یونجه ، گندم ، برنج نیز استفاده میشود علف زن به ترتیبی می ‌تواند قدرت بالای موتور های بنزینی و یا برقی را به سمت تیغه های گردان و قدرتمند و البته تیز و برنده هدایت کند

علف زن یکی از پر کاربرد ترین ماشین الات سبک کشاورزی جهت برش و کوتاه کردن علف های هرز بوده که امروزه جایگزین ابزارهای دستی باغبانی گردیده است. علفزن سرعت چیدن علف ها را به طرز چشمگیری افزایش داده و کارایی و سرعت عمل را بسیار بالا می برد.برداشت محصولات کشاورزی تا هرس کردن درختان یک فعالیت دائمی علف زن است. که انجام این فعالیت قبلا با داس، قیچی باغبانی به سختی انجام می شد؛ اما در دنیای امروزی می توان با داشتن علفزن موتوری به راحتی تمام فعالیت های باغبانی از درو محصولات تا هرس کردن را به انجام رسانید. در این بین هر باغبانی می خواهد تا همراه با بهترین علف زن باشد.

انواع علفزن

در بازار انواع مختلفی از علف تراش ها شامل دوشی و حاشیه زن پشتی وجود دارد و از لحاظ نوع موتور به دو دسته بنزینی و برقی (شارژی) تقسیم می گردند به طور معمول قیمت مدل بنزینی از نوع برقی بالاتر است که به ترتیب به آن ها اشاره می کنیم.

 1.علفزن کوله پشتی در این مدل موتور در پشت شما قرار می گیرد و همچون کوله پشتی شما می توانید آن را در پشت خود حمل کنید. علف زن پشتی یا کوله پشتی یکی از بهترین علفزن ها در بازار است چرا که با استفاده از این علف زن پشتی، شما خستگی کمتری احساس خواهید کرد چرا که بیشتر وزن آن مربوط به موتور است که در پشت شما قرار می گیرد به همین دلیل شما احساس سنگینی نخواهید داشت و خستگی کمتری خواهید داشت در نتیجه میوانید با راحتی و بودن خستگی به کار خود ادامه دهید.

2 .علف زن دوشی این مدل به نسب پشتی حرفه ای تر هستند، بیشتر باغبان ها و کشاورزان و افراد حرفه ای از این دستگاه دوشی استفاده می کنند، علف تراش دوشی به صورت یک میله افقی بوده و وزن تمامی دستگاه حاشیه زن روی یک طرف کاربر قرار می گیرد و سنگینی دستگاه روی دوش و بازوی کاربر خواهد بود. علف زن دوشی به دلیل داشن دسته فرمانی دارای کنترل بهتر و محبوبیت بیشتری را در بین کاربران دارد.

انواع علف زن از نظر موتور و سوخت

1.موتور ۲ زمانه از مشخصات این مدل هزینه نگهداری و تعمیرات پایین در طولانی مدت، استهلاک بالا به خاطر نبود روغن در مخزن جداگانه، دود زیاد به علت سوختن سریع بنزین و وجود روغن در داخل آن، صدای زیاد قدرت بالا و استفاده راحتر و سریعتر موتور

2 . موتور۴ زمانه هزینه نگهداری و تعمیرات بالا در طولانی مدت، استهلاک پایین به خاطر استفاده از روغن به صورت جداگانه و روغن کاری موتور و خنک نگداشتن آن دود کم به خاطر جداگانه بودن بنزین از روغن صدای پایین و کم به خاطر استهلاک پایین استارت سریع اما قدرت پایین نسب به مدل ۲ زمانه

 بهترین برند های علفزن

 انتخاب بهترین علفزن می تواند سرعت کار بالاتر در کنار امنیت بیشتر همراه با مصرف سوخت کمتری را برای باغبان تامین نماید. در این بین همراه با انواع برند ها در سطح بازار که هر کدام از جانب برندی برجسته و یا گمنام حضور دارند امروزه برندهای زیادی از انواع علفزن دوشی و پشتی وجود دارد که از جهات مختلفی مانند قدرت، استحکام و راحتی و قیمت تفاوت هایی دارند. از معروفترین برندهای علفتراش می توان علفزن هیوندای، علف‌زن knc، علف‌زن هوندا، علفزن جنرال پاور، علفزن اشتیل ، علفزن gx35، علفزن برش کاتر و... از جمله پرطرفدارترین و بهترین علفزن های موجود در بازار هستند.

ویژگی علفتراش ایده آل :

داشتن موتوری با قدرت و توان مناسب

داشتن طراحی سبک و قدرتمند

دستگاه دارای تعادل مناسب باشد که به راحتی بتوان با آن کار کرد.

کمتر به تعمیر و نگهداری نیاز دارد.